סאייטויז'ן
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 09-7908977

צילום אווירי למגוון שימושים

צילום אוויר

עד לפני מספר שנים מושגים כמו תצלומים אוויריים היו מוכרים בעיקר בז'רגון הצבאי, אך ההתקדמות הטכנולוגית המטאורית של השנים האחרונות הפכה את תחום זה לנגיש גם עבור חברות פרטיות וגופים ציבוריים. כיום, פתרונות צילום אווירי ממעוף הציפור הפכו לנפוצים ומבוקשים במיוחד כשחברות וארגונים רבים מתחומים שונים ומגוונים החל מתחום הבנייה, החקלאות ואף שוק המדיה והתקשורת, עושים בהם שימוש למטרותיהם השונות.

צילום אווירי למגוון שימושים

צילומים אוויריים למגוון שימושים

איכות המערכות הטכנולוגיות בהם משתמשים כיום להפקת צילומים אוויריים מאפשרת לחברות המספקות שירותים אלו לענות על מגוון צרכים נרחב. אחד התחומים העיקריים בהם משתמשים בשירותים אלו הוא תחום הבנייה והתשתיות, בו נהוג להשתמש בתצלומים אוויריים למדידות ומיפויים שונים הנדרשים לתכנון, ניהול ומעקב אחר בניית פרויקטים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. צילומי אוויר מאפשרים פיקוח ובקרה לאורך כל הליך הבנייה, החל משלב המדידות ההנדסיות הראשוניות ועד לשלב פרסום, שיווק והשקת הפרויקט. בנוסף, שירותים אלו נדרשים גם בתחום המדיה והתקשורת, בין אם לצרכים שיווקיים, למטרות סיקור תקשורתי של אירוע רב משמעות ואף להפקות טלוויזיוניות וקולנועיות, בהן הפכו תצלומים אלו למבוקשים במיוחד. תחומים נוספים בהם עושים שימוש נרחב בצילומי אוויר הם לצרכי משפט ותיעודים קרקעיים, לצרכי בקרה ומעקב בתחום החקלאות ולזיהוי נזקים סביבתיים.

מגוון פתרונות צילום מתקדמים

את פתרונות הצילום האווירי מפיקים בעזרת מטוסים ייעודיים לכך שמצוידים במערכת ייחודית בעלת חמש מצלמות מבית חברת פיקטומטרי העולמית. בעזרת מערכת מתקדמת זו ניתן להפיק מגוון פתרונות צילום מגוונים בצבע ובאיכות גבוהה למדי שמאפשרים ללקוחות בחירה בפתרון האידאלי ביותר עבורם. אלו הם שירותי הצילום האווירי המתקדמים שעומדים לרשות קהל הלקוחות:

צילומי אוויר אנכיים – צילומי אוויר אנכיים הם צילומים הנערכים בניצב לקרקע על ידי מצלמות המוצבות בגחון המטוס המאושרות על ידי מפ"י (המרכז למיפוי ישראל). את צילומים אלו ניתן להפיק במגוון רזולוציות שונות ובאיכות מתקדמת למדי, והם לרוב משמשים בעיקר לצרכי מיפוי ומדידות.

צילומי אוויר אלכסוניים – צילומי אוויר אלכסוניים מאפשרים צילום וצפייה באובייקט במגוון זוויות ייחודיות המותאמות אישית בהתאם לצרכי הלקוח. המערכת המתקדמת של פיקטומטרי מצוידת במייצבי תנועה כך שמתקבל תצלום יציב ונטול רעידות באיכות גבוהה למדי ובמגוון רזולוציות.

אורתופוטו – תצלומי אורתופוטו הם למעשה תצלומי אוויר מיושרים שעברו עיבוד ממוחשב שמטרתו לתקן את כל העיוותים שעשויים להופיע בתצלום אוויר סטנדרטי, שנוצרים עקב תנועת המטוס, תוואי השטח הנבחר, או זוויות הצילום. תצלום האורתופוטו מותאם למפה הגאוגרפית ברמת דיוק גבוהה למדי כשעבור כל נקודה בתצלום ניתן לקבל מגוון נתונים כמו נ.צ. ונתוני גובה. שירות זה אידאלי לתכנון עבודות תשתית ולעבודה עם תוכנת GIS, וניתן להפיק את תצלומים אלו בקנ"מ משתנים וברזולוציות גבוהות שונות בהתאם לצרכי הלקוח.

מערכת צפייה ממוחשבת – מערכת הצפייה הממוחשבת היא מערכת וירטואלית, בעלת ממשק שתומך בשפה העברית, שמאפשרת לצפות דרך המחשב, הטאבלט או הטלפון הנייד בתצלומי האוויר האנכיים והאלכסוניים. המערכת מצוידת במגוון פונקציות שמאפשרות ניתוח שטח ברמה המדויקת ביותר הכוללת אפשרויות מדידה וחישובי שטח, ואף השוואה בין תצלומי שטח ישנים לחדשים.

היתרים ורישיונות נדרשים

הביקוש הגובר לפתרונות צילום אווירי וההתקדמות הטכנולוגית האדירה בתחום זה הביאה בשנים האחרונות להופעתן של לא מעט חברות שמציעות שירותי צילומים אוויריים למיניהם. חשוב לדעת כי על מנת להפעיל כלי טיס, לרבות רחפן, לצרכים מסחריים ישנו צורך בהיתרים ורישיונות מטעם משרד התחבורה ומרשויות התעופה האוויריות, כשכל עבודה מסחרית ללא היתרים אלו נחשבת לעבירה פלילית על החוק, ולכן יש להקפיד לבקש הצגת כלל האישורים וההיתרים עוד בטרם התחלת העבודה.